Bewerken van Legpenning in zilver
Naar navigatie springen
Naar zoeken springen
Deze bewerking kan ongedaan gemaakt worden. Hieronder staat de tekst waarin de wijziging ongedaan is gemaakt. Controleer voor het publiceren of het resultaat gewenst is.
Huidige versie | Uw tekst | ||
Regel 1: | Regel 1: | ||
De '''"legpenning in Zilver"''' van de [[gemeente Deurne]] is na [[Ereburger van Deurne| | De '''"legpenning in Zilver"''' van de [[gemeente Deurne]] is na [[Ereburger van Deurne|Ereburger]] de hoogste gemeentelijke onderscheiding en wordt uitgereikt aan personen die zich op bijzondere wijze verdienstelijk hebben gemaakt voor de Deurnese gemeenschap. | ||
Onderstaande lijst is nog verre van compleet!! | Onderstaande lijst is nog verre van compleet!! | ||
Regel 7: | Regel 7: | ||
! Gedecoreerde | ! Gedecoreerde | ||
! Verdiensten | ! Verdiensten | ||
|- | |||
|?||[[Henk van de Kerkhof|Kerkhof, Henk van de]]|| | |||
|- | |||
|?||[[Reinier Ewaldus Bartholomeus Beijers (1909-1992)|Beijers, Nierke]]||bestuurslid en secretaris [[Animato]] | |||
|- | |||
|1971||[[frater Francino|Francino, frater]]||[[De Wilberttamboers]], jeugdwerk algemeen | |||
|- | |- | ||
|1980||Hendrikx, C.S. | |1980||Hendrikx, C.S. | ||
|- | |- | ||
|1980||[[ | |1980||[[Anny Goossens|Goossens, Anny]]||administratrice Wit-Gele Kruis | ||
|- | |||
|1980||[[Henricus Johannes Rijnders (1928-1995)|Rijnders, Harrie]]||18 jaar wethouder | |||
|- | |||
|1980||[[Cornelis Johannes Verberne (1915-1983)|Verberne, Cees]]||secretaris-penningmeester [[stichting Sint-Willibrordus]] | |||
|- | |||
|1980||[[Theodorus Fransen (1905-1984)|Fransen, Dorus]]||Verenigingsleven [[Vlierden]] | |||
|- | |||
|1982||[[Albertus Arnoldus Josephus van Asten (1912-1997)|Asten, Bert van]]||div. functies o.a. voorzitter van Rabobank en [[zuivelfabriek Sint Isidorus]] | |||
|- | |||
|1984||[[Willibrordus Maria Knijnenburg (1928-1995)|Knijnenburg, Willy]]||div. functies [[Koninklijke Harmonie Deurne|Harmonie Deurne]], [[Sint-Willibrordspelers]], circus [[Het Hoefke]] | |||
|- | |||
|1985||[[Jo Terruwe|Terruwe, Jo]]||vakantiekampen, [[De Wilberttamboers]], Deurnese mannenkoor | |||
|- | |||
|1985||[[Henricus Theodorus Petrus Sauvé (1918-1994)|Sauvé, Harrie]]||gemeentebode, marktmeester | |||
|- | |||
|1985||[[Theo van Bree|Bree, Theo van]]||[[fanfare Wilhelmina]], correspondent div. kranten, missie, vastenactie | |||
|- | |- | ||
| | |1985||[[Petrus Johannes van Wijk (1924-2000)|Wijk, Piet van]]||internist, medisch directeur, Rode Kruis | ||
|- | |- | ||
| | |1986||[[Martien Keunen|Keunen, Martien]]||verslaggever, personeel [[Hatéma]], veel verdiensten Deurnese gemeenschap | ||
|- | |- | ||
| | |1986||[[Henricus Catharina Anna Maria Tops (1935)|Tops, Hein]]||pastoor-deken | ||
|- | |- | ||
|1986||[[ | |1986||[[Marius Godefridus van Loon (1921-2003)|Loon, Marius van]]||oprichter duivenclub [[Luchtreizigers]], voetbal, correspondent | ||
|- | |- | ||
| | |1987||[[Arnoldus Johannes van Gisteren (1924-2004)|Gisteren, Nol van]]||Deurnese gilden, geschiedschrijving [[Tweede Wereldoorlog]] | ||
|- | |- | ||
| | |1987||[[Elisabeth Maria Reijnders (1903-2002)|Reijnders, Beth]]||oprichtster en secretaresse van [[Ziekentriduüm]] | ||
|- | |- | ||
| | |1987||[[Carel Ververs|Ververs, Carel]]||chirurg, [[Ziekenhuis Deurne moet blijven]], Zorgenkind | ||
|- | |- | ||
|1987||[[ | |1987||[[Peter Vink|Vink, Peter]]||talloze culturele en sociaal-maatschappelijke acitiveiten | ||
|- | |- | ||
|1990||[[H. van den Akker|Stevens-van den Akker, H]]|| | |1990||[[H. van den Akker|Stevens-van den Akker, H]]||afd. Deurne Veilig Verkeer Nederland | ||
|- | |- | ||
| | |1990||[[Jan Lichteveld|Lichteveld, Jan]]||Ondernemer, raadslid, bestuurder | ||
|- | |- | ||
| | |1990||[[Frits van Oosterhout|Oosterhout, Frits van]]||[[harmonie Sint Cecilia]], [[Stichting Wielercomite Liessel]], [[Stichting Evenementen Deurne]] | ||
|- | |- | ||
| | |1991||[[Harrie Matheij|Matheij, Harrie]]||voorzitter carnavalsvereniging [[de Heikneuters]] | ||
|- | |- | ||
| | |1991||[[Johannes Marinus Liebreks (1929-2015)|Liebreks, Jan]]||voozitter [[harmonie Sint Cecilia]], [[Liessel]]se gemeenschap | ||
|- | |- | ||
| | |1992||[[Frans Janssens|Janssens, Frans]]||huisarts, bestuurslid basisschool [[Zeilberg]] en [[Mater Amabilisschool]] | ||
|- | |- | ||
| | |1993||[[Cor Luijten|Luijten, Cor]]||Bestuur kruisvereniging Helenaveen, parochiewerk, bejaardenwerk | ||
|- | |- | ||
| | |1994||[[Martien Verbruggen|Verbruggen, Martien]]||secretaris/zaakvoerder tuinbouwver. Deurne, [[De Watervrienden]] | ||
|- | |- | ||
|1996||[[ | |1996||[[Piet te Walvaart|Walvaart, Piet te]]||bestuurlid van div. maatschappelijke en culturele organisaties in Deurne | ||
|- | |- | ||
|1997||[[ | |1997||[[Henricus Franciscus van de Weijer (1937)|Weijer, H. van de]]||directeur Rabo-bank Vlierden, Boerenstand, fanfare, [[Missiethuisfront]] | ||
|- | |- | ||
|1997||[[ | |1997||[[Joep Coppens|Coppens, Joep]]||voorzitter [[heemkundekring H.N. Ouwerling]], [[Monumentencommissie Deurne|monumentencommissie]] | ||
|- | |- | ||
|1997||[[Pierre Gielen|Gielen, Pierre]]||50 jaar lid [[Sint Willibrordusfanfare]] [[Neerkant]] | |1997||[[Pierre Gielen|Gielen, Pierre]]||50 jaar lid [[Sint Willibrordusfanfare]] [[Neerkant]] | ||
Regel 54: | Regel 76: | ||
|1997||[[Toon van Bussel|Bussel, Toon van]]||voorzitter [[Boerenbond]] | |1997||[[Toon van Bussel|Bussel, Toon van]]||voorzitter [[Boerenbond]] | ||
|- | |- | ||
|1997||[[Adrianus Josephus Maria Pigmans (1932-2004)|Pigmans, | |1997||[[Adrianus Josephus Maria Pigmans (1932-2004)|Pigmans, Ad]]||25 jaar pastoor | ||
|- | |- | ||
|1997||[[Cor Keeren|Keeren, Cor]]||[[Deurnese Brandweer]] | |1997||[[Cor Keeren|Keeren, Cor]]||[[Deurnese Brandweer]] | ||
|- | |- | ||
|1998||[[Rennie van Windt|Windt, Rennie van]]||Ziekenbezoek, zangkoor, [[Literair Café Deurne]], [[Omroep Deurne]] | |1998||[[Rennie van Windt|Windt, Rennie van]]||Ziekenbezoek, zangkoor, [[Literair Café Deurne]], [[Omroep Deurne]] | ||
|- | |- | ||
|1998||[[Geerd Jansen|Jansen, Geerd]]||voorzitter Carnavalsvereniging [[De Peelstrekels]] | |1998||[[Geerd Jansen|Jansen, Geerd]]||voorzitter Carnavalsvereniging [[De Peelstrekels]] | ||
|- | |||
|1999||[[Jan Gerrits|Gerrits, Jan]]||dir. [[Rabobank Helenaveen]], school- en parochiebestuur, [[Fonds Koning Willem III]] | |||
|- | |- | ||
|1999||[[Oda de Graaf|Graaf, Oda de]]||vrouwenemancipatie, [[Mater Amabilisschool]] | |1999||[[Oda de Graaf|Graaf, Oda de]]||vrouwenemancipatie, [[Mater Amabilisschool]] | ||
|- | |- | ||
|1999||[[ | |1999||[[M. Hoppenbrouwers|Hoppenbrouwers, M.]]||[[notariaat Deurne]] | ||
|- | |- | ||
|1999||[[Wim Jans|Jans, Wim]]||directeur [[Rabobank Neerkant]] | |1999||[[Wim Jans|Jans, Wim]]||directeur [[Rabobank Neerkant]] | ||
|- | |- | ||
|1999||[[Frans van de Vrande|Vrande, Frans van de]]||voorzitter [[Rabobank Deurne]] | |1999||[[Frans van de Vrande|Vrande, Frans van de]]||voorzitter [[Rabobank Deurne]] | ||
|- | |||
|2000||[[Martha Gerarda van Galen (1923-)|Egberta, zuster]]||Rijtven, gehandicaptenzorg | |||
|- | |- | ||
|2000||[[Gerard Lutters|Lutters, Gerard]]||van [[Bouwbedrijf Lutters]] en voorzitter van het [[Deurnes Industrieel Contact]] | |2000||[[Gerard Lutters|Lutters, Gerard]]||van [[Bouwbedrijf Lutters]] en voorzitter van het [[Deurnes Industrieel Contact]] | ||
|- | |||
|2000||[[Theo van Daele|Daele, Theo van]]||schoolleider, [[Forto]], [[Tijl Uilenspiegelschool]], NCB, jeugdorkest, parochie | |||
|- | |||
|2001||[[Gerard Jansink|Jansink, Gerard]]||[[Lionsclub]], [[VVV]], [[De Wieger]], [[Stichting Deurne Promotion]], [[Stichting Willibrord]] | |||
|- | |- | ||
|2001||[[Gerard Verhappen|Verhappen, Gerard]]||[[Oranjevereniging]], [[Koninklijke Harmonie Deurne]], [[Rode Kruis afdeling Deurne]] | |2001||[[Gerard Verhappen|Verhappen, Gerard]]||[[Oranjevereniging]], [[Koninklijke Harmonie Deurne]], [[Rode Kruis afdeling Deurne]] | ||
Regel 82: | Regel 108: | ||
|2002||[[Jan van der Zanden|Zanden, Jan van der]]||voorzitter [[Woningbouwvereniging Bergopwaarts]] | |2002||[[Jan van der Zanden|Zanden, Jan van der]]||voorzitter [[Woningbouwvereniging Bergopwaarts]] | ||
|- | |- | ||
|2003||[[ | |2003||[[Louis van de Burgt|Burgt, Louis van de]]||voorzitter [[KBO]] | ||
|- | |- | ||
|2003||[[Theo Naus|Naus, Theo]]||directeur [[Rabobank Deurne]] | |2003||[[Theo Naus|Naus, Theo]]||directeur [[Rabobank Deurne]] | ||
Regel 88: | Regel 114: | ||
|2003||[[Wim Smits|Smits, Wim]]||100 jaar uitgave door Boerenbond Deurne van [[Weekblad voor Deurne]] | |2003||[[Wim Smits|Smits, Wim]]||100 jaar uitgave door Boerenbond Deurne van [[Weekblad voor Deurne]] | ||
|- | |- | ||
|2003||[[ | |2003||[[Jan Manders|Manders, Jan]]||voorzitter Boerenbond Deurne | ||
|- | |- | ||
|2006||[[ZLTO afd. Deurne]]||10-jarig bestaan | |||
|2006||[[ZLTO afd. Deurne]]|| | |||
|- | |- | ||
|2008||[[Karel Knapen|Knapen, Karel]]||basisonderwijs Vlierden | |2008||[[Karel Knapen|Knapen, Karel]]||basisonderwijs Vlierden | ||
|- | |- | ||
|2008||[[ | |2008||[[Berry van der Schaaf|Schaaf, Berry van der]]||carnavalsvereniging [[Carnavalsvereniging De Pottenbakkers]] en Zeilbergse gemeenschap | ||
|- | |- | ||
|2009||[[Bert van 't Klooster|Klooster, Bert van 't]]||Boerenbond Deurne | |2009||[[Bert van 't Klooster|Klooster, Bert van 't]]||Boerenbond Deurne | ||
Regel 106: | Regel 128: | ||
|2009||[[Bert ter Voert|Voert, Bert ter]]||Dorpsraad Neerkant | |2009||[[Bert ter Voert|Voert, Bert ter]]||Dorpsraad Neerkant | ||
|- | |- | ||
| | |2010||[[Jan van der Steen|Steen, Jan van der]]||Voorzitter raad van commissarissen Bergopwaarts | ||
|- | |- | ||
|2010||[[ | |2010||[[Antonia Johanna van Raaij (1920)|Osch-van Raaij, Tonny van]]||o.a. werknemers Oskomera, Rode Kruis, Missieclub, mantelzorg | ||
|- | |- | ||
| | |2010||[[Joh Coolen|Coolen,Joh]]||muzikale koorleiding en -organisatie | ||
|- | |- | ||
|2011||[[ | |2011||[[Eimericus Hubertus Angelinus Gerardus Ahout (1932)|Ahout,Eim]]||25 jaar lid; 14 jaar voorzitter [[Stichting Oranjevereniging Deurne]] mede-initiatiefnemer [[Jeugdstad]] | ||
|- | |- | ||
|2011||[[ | |2011||[[Jeanne Melief|Melief, Jeanne]]||Mangs maskerparade | ||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
Derde en | |||
Derde en laatste niveau bij de gemeentelijke onderscheidingen is de [[Penning van Verdienste]] | |||
[[Categorie:Legpenning van de gemeente Deurne| ]] | [[Categorie:Legpenning van de gemeente Deurne| ]] |