Steun ons daarom en stem (t/m 24 september) bij de Rabo Club Support op heemkundekring H.N. Ouwerling Deurne |
Paters en broeders SVD die in het Missiehuis in Deurne woonden: verschil tussen versies
Naar navigatie springen
Naar zoeken springen
Geen bewerkingssamenvatting |
Geen bewerkingssamenvatting |
||
(26 tussenliggende versies door 5 gebruikers niet weergegeven) | |||
Regel 3: | Regel 3: | ||
''(Door op de zandloper te klikken kunt u op betreffende kolom sorteren)'': | ''(Door op de zandloper te klikken kunt u op betreffende kolom sorteren)'': | ||
{| class="wikitable sortable" style="margin:1em;" | {| class="wikitable sortable" style="margin:1em;" | ||
! | !Naam | ||
!Kloosternaam<ref>De kloosternaam was sinds 1850 verplicht en stond symbool voor het afleggen van de '' | !Kloosternaam<ref>De kloosternaam was sinds 1850 verplicht en stond symbool voor het afleggen van de ''"oude mens"'' en het aantrekken van ''"de nieuwe mens".'' Uitvloeisel van Vaticanum II in 1962 was dat broeders hun kloosternaam mochten afleggen en hun doopnaam mochten kiezen. "Paters en broeders zijn als religieuzen gelijk. Het is dan moeilijk om in te zien waarom de ene groep geen kloosternaam heeft en de andere wel." (uit “Verslag aan het provinciaal kapittel SVD” door p. Joh. Peters, rector van het broedernoviciaat van de SVD.)</ref> | ||
!Aankomst | !Aankomst | ||
!Vertrek | !Vertrek | ||
Regel 17: | Regel 17: | ||
|- | |- | ||
|[[Nicolaas Wilhelmus Apeldoorn (1913-1996)|Apeldoorn, Nicolaas Wilhelmus]]||Pater Niek||1983||1987 | |[[Nicolaas Wilhelmus Apeldoorn (1913-1996)|Apeldoorn, Nicolaas Wilhelmus]]||Pater Niek||1983||1987 | ||
|- | |||
|[[Johan Michael van As|As, Johan Michael van]]||Pater Jan||1970||1987 | |||
|- | |- | ||
|[[Cornelius van Balkom (1914-2012)|Balkom, Cornelius van]]||Broeder Coenradus||1995||2001 | |[[Cornelius van Balkom (1914-2012)|Balkom, Cornelius van]]||Broeder Coenradus||1995||2001 | ||
Regel 22: | Regel 24: | ||
|[[Bernard van Beek (1925-2005)|Beek, Bernard van]]||Pater Ben||1956||1959 | |[[Bernard van Beek (1925-2005)|Beek, Bernard van]]||Pater Ben||1956||1959 | ||
|- | |- | ||
|[[Francis van den Bekerom ( | |[[Francis van den Bekerom (1918-1977)|Bekerom, Francis van den]]||Pater Francis||1966||1972 | ||
|- | |- | ||
|[[Adrianus Josephus de Boer (1924-1992)|Boer, Adrianus Josephus de]]||Pater Ad||1959||1992 | |[[Adrianus Josephus de Boer (1924-1992)|Boer, Adrianus Josephus de]]||Pater Ad||1959||1992 | ||
Regel 45: | Regel 47: | ||
|- | |- | ||
|[[Luijtjen Brouwer (1909-1995)|Brouwer, Luijtjen]]||Broeder Odulphus||1974||1995 | |[[Luijtjen Brouwer (1909-1995)|Brouwer, Luijtjen]]||Broeder Odulphus||1974||1995 | ||
|- | |||
|[[Theodorus Bruin (1926-2020)|Bruin,Theodorus]]||Pater Dorus||2007||2008 | |||
|- | |- | ||
|[[Simon Buis (1892-1960)|Buis, Simon]]||Pater Buis||1951||1960 | |[[Simon Buis (1892-1960)|Buis, Simon]]||Pater Buis||1951||1960 | ||
Regel 52: | Regel 56: | ||
|[[Jacob Johan Aloijsius Christis (1891-1977)|Christis, Jacob Johan Aloijsius]]||Broeder Dominicus||1959||1976 | |[[Jacob Johan Aloijsius Christis (1891-1977)|Christis, Jacob Johan Aloijsius]]||Broeder Dominicus||1959||1976 | ||
|- | |- | ||
|[[ | |[[Coenraad Michaël Classens (1924-1985)|Classens, Coenraad Michaël]]||Pater Coen||1983||1985 | ||
|- | |- | ||
|[[Augustinus Maria Leonardus Cremers (1943-2013)|Cremers, Augustinus Maria Leonardus]]||Broeder Guus||1955||1962 | |[[Augustinus Maria Leonardus Cremers (1943-2013)|Cremers, Augustinus Maria Leonardus]]||Broeder Guus||1955||1962 | ||
Regel 58: | Regel 62: | ||
|[[Franciscus Constant Antonius Cruijsberg (1939-2013)|Cruijsberg, Franciscus Constant Antonius]]||Pater Frans||1954||1959 | |[[Franciscus Constant Antonius Cruijsberg (1939-2013)|Cruijsberg, Franciscus Constant Antonius]]||Pater Frans||1954||1959 | ||
|- | |- | ||
|[[Martinus Johannes Laurentius Antonius van Dijk (1934-2011)|Dijk | |[[Jacobus van Dijk (1933)|Dijk, Jacobus van]]||Pater Koos||1961||2015 | ||
|- | |||
|[[Martinus Johannes Laurentius Antonius van Dijk (1934-2011)|Dijk, Martinus Johannes Laurentius Antonius van]]||Pater Martien||1962||1981 | |||
|- | |- | ||
|[[Joannes Josephus Drost (1910-1991)|Drost, Joannes Josephus]]||Pater Jan||1954||1957 | |[[Joannes Josephus Drost (1910-1991)|Drost, Joannes Josephus]]||Pater Jan||1954||1957 | ||
Regel 76: | Regel 82: | ||
|[[Adrianus Gerardus Maria van Gorp (1924-2003)|Gorp, Adrianus Gerardus Maria van]]||Pater Adriaan (Jos)||1973||2003 | |[[Adrianus Gerardus Maria van Gorp (1924-2003)|Gorp, Adrianus Gerardus Maria van]]||Pater Adriaan (Jos)||1973||2003 | ||
|- | |- | ||
|[[ | |[[Wilhelmus van Heeswijk (1911-1991)|Heeswijk, Wilhelmus van]]||Broeder Wim||1955||1974 | ||
|- | |||
|[[Franciscus Josefus Elizabeth Maria Heinemans (1926-2020)|Heinemans, Josefus Elizabeth Maria]]||Pater Joep||1988||2015 | |||
|- | |||
|[[Johannes Hellemons (1924-2017)|Hellemons, Johannes]]||Broeder Clemens||1955||1974 | |||
|- | |||
|[[Marinus Maria Hendrickx (1937-1999)|Hendrickx, Marinus Maria]]||Broeder Michel||1954||?? | |||
|- | |||
|[[Gerardus Johannes van den Heuvel (1893-1963)|Heuvel, Gerardus Johannes van den]]||Broeder Gerardus||??||1963 | |||
|- | |||
|[[Petrus Lambertus Hesen (1927-2007)|Hesen, Petrus Lambertus]]||Pater Piet||1999||2004 | |||
|- | |||
|[[Jan Jozef Hoeymakers (1913-2002)|Hoeymakers, Jan Jozef]]||Pater Joep||1980||1996 | |||
|- | |||
|[[Johannes Hoeymakers (1909-1994)|Hoeymakers, Johannes]]||Pater Sjang||1983||1988 | |||
|- | |||
|[[Johannes Lucas Andreas de Hosson (1915-1998)|Hosson, Johannes Lucas Andreas de]]||Pater Jan||1954||1980 | |||
|- | |||
|[[Antonius Theodorus Hullen (1916-2005)|Hullen, Antonius Theodorus]]||Broeder Antoon||1995||2004 | |||
|- | |||
|[[Wilhelmus Jans (1909-1993)|Jans, Wilhelmus]]||Pater Wim||??||1993 | |||
|- | |||
|[[Antonius Theodorus Gerardus Janssen (1934-1999)|Janssen, Antonius Theodorus Gerardus]]||Pater Antoon||??||1970 | |||
|- | |||
|[[Cornelius Mattheus Jooren (1927-2017)|Jooren, Cornelius Mattheus]]||Pater Cor||1954||1956 | |||
|- | |||
|[[Herman Jozef Jungblut (1897-1971)|Jungblut, Herman Jozef]]||Pater Herman||1964||1971 | |||
|- | |||
|[[Nicolaas van der Molen (1913-1993)|Molen, Nicolaas van der]]||Pater Nico||1986||1993 | |||
|- | |||
|[[Theodorus Petrus Mooij (1924-2018)|Mooij, Theodorus Petrus]]||Broeder Hiëronymus||1953||1955 | |||
|- | |||
|[[Martinus Franciscus van Pinxteren (1924-2003)|Pinxteren, Martien van]]||Pater Martien||1963||2003 | |||
|- | |||
|[[Antoon Christiaan van Rens (1938-1997)|Rens, Antoon Christiaan van]]||Pater Toon||1966||1997 | |||
|- | |||
|[[Nicolaas Hendricus Rigter (1902-1979)|Rigter, Nicolaas Hendricus]]||Pater Klaas||1960||1962 | |||
|- | |||
|[[Joannes Martinus Gerardus Rutten (1935-2014)|Rutten, Joannes Martinus Gerardus]]||Broeder Jan||1954||1983 | |||
|- | |||
|[[Arnoldus Cornelis Steenbergen (1927-2019)|Steenbergen, Arnoldus Cornelis]]||Broeder Arnold||1950||? | |||
|- | |- | ||
|[[Johannes Lambertus Stockmann (1917-2009)|Stockmann, Johannes Lambertus]]||Pater Johan||1954||1980 | |[[Johannes Lambertus Stockmann (1917-2009)|Stockmann, Johannes Lambertus]]||Pater Johan||1954||1980 | ||
|} | |- | ||
|[[Henricus Hermannus Spikker (1928-2011)|Spikker, Henricus Hermannus]]||Broeder Hein||1963||2011 | |||
|- | |||
|[[Petrus van Uffelen (1930-2018)|Uffelen, Petrus van]]||Broeder Plechelmus||1953||1958 | |||
|- | |||
|[[Franciscus Bernardus Venhorst (1923-1998)|Venhorst, Franciscus Bernardus]]||Broeder Joachim||1954||1998 | |||
|- | |||
|[[Johannes Vernooij (1935-2016)|Vernooij, Johannes]]||Broeder Jan||1958||1961 | |||
|- | |||
|[[Jan Herman Jozef Weijs (1922-2016)|Weijs, Jan Herman Jozef]]||Pater Jan||1983||1986 | |||
|} | |||
{{Appendix}} | {{Appendix}} | ||
[[Categorie:Lijsten]] | [[Categorie:Lijsten]] |
Huidige versie van 12 jan 2021 om 11:44
Overzicht
Hieronder een overzicht van de paters en broeders SVD die in het Missiehuis in Deurne woonden (Door op de zandloper te klikken kunt u op betreffende kolom sorteren):
Naam | Kloosternaam[1] | Aankomst | Vertrek |
---|---|---|---|
Aarts, Johannes Cornelius | Pater Jan | 1956 | 1962 |
Adrichem, Petrus Arnoldus Maria van | Pater Piet | 1954 | 1956 |
Aerts, Julius Franciscus | Pater Jules | 1959 | 1961 |
Ammerlaan, Willibrordus Damianus | Broeder Nicolaas | 1955 | 1961 |
Apeldoorn, Nicolaas Wilhelmus | Pater Niek | 1983 | 1987 |
As, Johan Michael van | Pater Jan | 1970 | 1987 |
Balkom, Cornelius van | Broeder Coenradus | 1995 | 2001 |
Beek, Bernard van | Pater Ben | 1956 | 1959 |
Bekerom, Francis van den | Pater Francis | 1966 | 1972 |
Boer, Adrianus Josephus de | Pater Ad | 1959 | 1992 |
Boogaard, Johannes Gerardus van den | Broeder Hilarius | 1954 | 1955 |
Borsboom, Cornelius Henricus Theodorus | Broeder Kees | 1952 | 2000 |
Bouten, Matthias Marianus Isidorus | Broeder Jeu | 1953 | 1958 |
Bouten, Matthias Marianus Isidorus | Broeder Jeu | 1960 | 1967 |
Bouwmans, Marinus Jacobus | Pater Marinus | 1957 | 1983 |
Brakeboer, Adrianus | Boeder Eventius | 1964 | 1965 |
Broek, Henricus Joannes | Pater Henk | 1970 | 1987 |
Broekman, Theodorus | Broeder Cleophas | 1980 | 1983 |
Broekman, Joannes Theodorus | Broeder Paulus | 1960 | 1965 |
Brouwer, Luijtjen | Broeder Odulphus | 1974 | 1995 |
Bruin,Theodorus | Pater Dorus | 2007 | 2008 |
Buis, Simon | Pater Buis | 1951 | 1960 |
Bus, Gerardus Alphonsus Maria | Pater Gerard | 1995 | 2007 |
Christis, Jacob Johan Aloijsius | Broeder Dominicus | 1959 | 1976 |
Classens, Coenraad Michaël | Pater Coen | 1983 | 1985 |
Cremers, Augustinus Maria Leonardus | Broeder Guus | 1955 | 1962 |
Cruijsberg, Franciscus Constant Antonius | Pater Frans | 1954 | 1959 |
Dijk, Jacobus van | Pater Koos | 1961 | 2015 |
Dijk, Martinus Johannes Laurentius Antonius van | Pater Martien | 1962 | 1981 |
Drost, Joannes Josephus | Pater Jan | 1954 | 1957 |
Drost, Joannes Josephus | Pater Jan | 1962 | 1965 |
Eisink, Bernardus Johannes Theodorus | Pater Ben | 1954 | 1971 |
Fliervoet, Godefridus Wilhelmus | Pater Frits | 1954 | 1957 |
Fliervoet, Godefridus Wilhelmus | Pater Frits | 1971 | 1972 |
Gemert, Willem van | Broeder Gabriel | 1954 | 1974 |
Goeman, Johan Wilhelm Marie | Pater Jan | 1954 | 1957 |
Gorp, Adrianus Gerardus Maria van | Pater Adriaan (Jos) | 1973 | 2003 |
Heeswijk, Wilhelmus van | Broeder Wim | 1955 | 1974 |
Heinemans, Josefus Elizabeth Maria | Pater Joep | 1988 | 2015 |
Hellemons, Johannes | Broeder Clemens | 1955 | 1974 |
Hendrickx, Marinus Maria | Broeder Michel | 1954 | ?? |
Heuvel, Gerardus Johannes van den | Broeder Gerardus | ?? | 1963 |
Hesen, Petrus Lambertus | Pater Piet | 1999 | 2004 |
Hoeymakers, Jan Jozef | Pater Joep | 1980 | 1996 |
Hoeymakers, Johannes | Pater Sjang | 1983 | 1988 |
Hosson, Johannes Lucas Andreas de | Pater Jan | 1954 | 1980 |
Hullen, Antonius Theodorus | Broeder Antoon | 1995 | 2004 |
Jans, Wilhelmus | Pater Wim | ?? | 1993 |
Janssen, Antonius Theodorus Gerardus | Pater Antoon | ?? | 1970 |
Jooren, Cornelius Mattheus | Pater Cor | 1954 | 1956 |
Jungblut, Herman Jozef | Pater Herman | 1964 | 1971 |
Molen, Nicolaas van der | Pater Nico | 1986 | 1993 |
Mooij, Theodorus Petrus | Broeder Hiëronymus | 1953 | 1955 |
Pinxteren, Martien van | Pater Martien | 1963 | 2003 |
Rens, Antoon Christiaan van | Pater Toon | 1966 | 1997 |
Rigter, Nicolaas Hendricus | Pater Klaas | 1960 | 1962 |
Rutten, Joannes Martinus Gerardus | Broeder Jan | 1954 | 1983 |
Steenbergen, Arnoldus Cornelis | Broeder Arnold | 1950 | ? |
Stockmann, Johannes Lambertus | Pater Johan | 1954 | 1980 |
Spikker, Henricus Hermannus | Broeder Hein | 1963 | 2011 |
Uffelen, Petrus van | Broeder Plechelmus | 1953 | 1958 |
Venhorst, Franciscus Bernardus | Broeder Joachim | 1954 | 1998 |
Vernooij, Johannes | Broeder Jan | 1958 | 1961 |
Weijs, Jan Herman Jozef | Pater Jan | 1983 | 1986 |
Bronnen, noten en/of referenties
|